Dbajmy o zdrowie serca!

CITYMED Aktualności

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów Polaków. Zmienić ten stan rzeczy z pewnością mogłaby odpowiednia profilaktyka, w tym regularne badania, które wykonujemy w naszej przychodni CITYMED.

Według statystyk przygotowanych na potrzeby kampanii “Ciśnienie na życie”, z powodu chorób serca i układu krążenia umiera co roku 177 tys. Polaków. Zawał serca przechodzi corocznie 80-100 tys. naszych rodaków. Są to naprawdę przerażające statystki, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że profilaktyka schorzeń układu krążenia nie należy do skomplikowanych. Bardzo duże znaczenie dla zdrowia serca ma właściwa dieta – bogata w warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, tłuszcze roślinne, ryby, orzechy i chude mięso. Niezwykle ważna jest aktywność fizyczna, chociażby w postaci regularnych spacerów, gimnastyki czy jazdy na rowerze. Bardzo ważne są również systematyczne badania profilaktyczne, które wykonujemy w naszej przychodni CITYMED w Warszawie.

Kardiologia w CITYMED

Podstawą profilaktyki chorób układu krążenia jest EKG serca – proste, nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które kontrolnie powinno się wykonywać raz w roku u wszystkich osób powyżej 40. roku życia. U osób szczególnie narażonych na choroby układu krążenia lub z niepokojącymi objawami (duszności, omdlenia, złe samopoczucie) można przeprowadzić również echo serca, USG dopplerowskie i badania typu Holter. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostają także doświadczeni kardiolodzy -> https://citymed.waw.pl/specjalistyka/kardiologia/. Zapraszamy!