Kardiologia w przychodni CITYMED

admin Strefa pacjenta 0 komentarze/y

Według statystyk, choroby układu sercowo-naczyniowego są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów w naszym kraju. Niestety wciąż zbyt mało osób zdaje sobie sprawę, jak ważne w ich profilaktyce są regularne wizyty u kardiologa oraz badania, np. USG dopplerowskie, na które zapraszamy do naszej przychodni CITYMED w Warszawie.

Czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia schorzeń sercowo-naczyniowych jest wiele. Narażeni na te choroby są zwłaszcza ludzie starsi, do czynników ryzyka zalicza się nieprawidłowa dieta, zbyt mała ilość ruchu, palenie papierosów, picie alkoholu, przewlekły stres, brak wypoczynku. Osoby po 50. roku życia oraz obciążone chorobami sercowo-naczyniowymi rodzinnie powinny profilaktycznie znajdować się pod opieką kardiologa. Specjaliści z naszej przychodni CITYMED zajmują się nie tylko diagnostyką najczęściej występujących schorzeń układu krążenia, ale także służą radą w zakresie działań zapobiegawczych, jak również mogą skierować pacjenta na podstawowe badania diagnostyczno-profilaktyczne.

USG dopplera – co to za badanie?

Jednym z podstawowych badań w kierunku chorób układu krążenia wykonywanych w przychodni CITYMED jest USG dopplerowskie. W tym przypadku fala ultradźwiękowa emitowana przez specjalną sondę przemierza organizm (tak jak w tradycyjnym USG) i odbija się od ośrodka będącego w ruchu, czyli płynącej krwi. Lekarz może więc zobaczyć, gdzie płynie ona wolnej, gdzie szybciej i gdzie się cofa. W trakcie badania ocenić można również przekrój i wydolność żył oraz tętnic. Pomaga to m.in. w profilaktyce i wczesnym wykrywaniu takich chorób, jak miażdżyca czy zakrzepica.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych konsultacjami kardiologicznymi zapraszamy do przychodni CITYMED w Warszawie!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *