Kiedy należy zgłosić się do endokrynologa?

CITYMED Aktualności

Endokrynolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce i terapii chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego, jak równie zaburzeń związanych z produkowanymi przez nie hormonami. Regularne badania kontrolne oraz reagowanie na niepokojące objawy pozwalają na szybkie wykrycie niekiedy bardzo groźnych schorzeń. Na konsultacje do doświadczonego endokrynologa zapraszamy do naszej przychodni CITYMED w Warszawie!

Endokrynolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób gruczołów, takich jak jajniki, jądra, tarczyca, przytarczyce, podwzgórze, nadnercza czy trzustka. Ich schorzenia określa się mianem chorób hormonalnych, gdyż objawiają się nadmiarem lub niedoborem konkretnych produkowanych przez dany gruczoł hormonów.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u endokrynologa? Jest ich naprawdę wiele! Może to być nagły wzrost lub spadek wagi, nadmierne owłosienie, nadmierna potliwość, wypadanie włosów, zaburzenia popędu seksualnego, uderzenia gorąca czy zaburzenia miesiączkowania. Pod stałą kontrolą endokrynologa powinny znajdować się kobiety planujące ciążę, a także w okresie menopauzy.

Endokrynolog w przychodni CITYMED

Konsultacje z doświadczonych endokrynologiem znajdują się oczywiście w ofercie przychodni CITYMED w Warszawie. Nasz endokrynolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. takich chorób, jak Hashimoto, otyłość, zespół policystycznych jajników, choroba Addisona, schorzenia tarczycy i wiele innych. Zlecić może również wykonanie podstawowych badań, m.in. morfologii, badań TSH, fT3 i fT4 czy USG tarczycy. Zapraszamy!