Leczenie wrastających paznokci w Warszawie? Zapraszamy do CityMed!

admin Strefa pacjenta

Wrastające paznokcie to problem, który może przytrafić się każdemu, bez względu na płeć i wiek. Początkowo schorzenie powoduje jedynie dyskomfort, jednak z czasem w podrażnianym wale paznokciowym dochodzi do rozwoju stanu zapalnego, co objawia się opuchlizną, bólem, czasem obecnością ropnej wydzieliny. Leczeniem wrastających paznokci zajmuje się chirurg z warszawskiej przychodni CityMed.

Najczęściej wrastają paznokcie u stóp, zazwyczaj u dużego palca. Jego paznokieć jest bowiem bardzo twardy i najmocniej wbija się w skórę, a poza tym narażony jest na codzienne obciążenia. Do przyczyn wrastania paznokci zalicza się ich nieprawidłowe obcinanie (za krótko lub zbyt “okrągło”), noszenie niewygodnych, za ciasnych lub zbyt wąskich butów, na wysokich obcasach czy z wąskimi czubkami, urazy mechaniczne, nadwaga, nawracające grzybice stóp, a także czynniki genetyczne.

Początkowo wrastające paznokcie powodują jedynie dyskomfort, ale jeśli się je zlekceważy i nie wyeliminuje czynnika, który powoduje nieprawidłowość, mogą być bardziej uciążliwe: wywoływać opuchliznę wała paznokciowego, ból, krwawienie, a nawet wyciek ropnej wydzieliny. Jest to oznaka, że w obrębie paznokcia rozwinął się stan zapalny.

Leczenie wracających paznokci u chirurga

Skuteczne leczenie wrastających paznokcie oferujemy pacjentom w warszawskiej przychodni CityMed. Nasz chirurg może przeprowadzić np. wycięcie wrastającego paznokcia – wbrew stereotypowym opiniom, nie wycina się całego paznokcia, a jedynie jego brzeg wraz z łożyskiem. Miejsce wycięcia zabezpiecza się opatrunkiem, a brzeg paznokcia odzyskuje prawidłowy kształt i nie odrasta już w nieprawidłowy sposób. Cały zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, więc od razu jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności. Jeśli w okolicach paznokcia rozwinęło się zakażenie bakteryjne, konieczne bywa stosowanie antybiotyków. Zapraszamy do przychodni CityMed w Warszawie!