Październik miesiącem walki z rakiem piersi

admin Strefa pacjenta 0 komentarze/y

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie zwraca się uwagę Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom piersi. Wszystkie panie zachęcamy do przeprowadzenia profilaktycznego USG piersi w przychodni CITYMED w Warszawie!

Rak piersi to najczęściej występująca wśród kobiet choroba nowotworowa. Niestety, u wielu pań kończy się śmiercią – a to dlatego, że wykrywana jest za późno, gdy jest już w zaawansowanym stadium. Tymczasem postępy medycyny i umiejętności polskich lekarzy sprawiają, że w większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne: mammografię, USG i samobadanie piersi.

USG piersi w przychodni CITYMED

USG piersi przeprowadzamy w naszej warszawskiej przychodni CITYMED. Jest ono zupełnie bezpieczne, nieinwazyjne, bezbolesne i krótkotrwałe. Można je wykonywać u wszystkich kobiet, bez względu na wiek, nawet w ciąży i okresie karmienia. W trakcie USG lekarz przykłada do piersi specjalną głowicę emitującą fale ultradźwiękowe o określonej częstotliwości. Fale wnikają w organizm, odbijają się od napotkanych tkanek, a ich echo wraca do głowicy. Następnie oprogramowanie komputerowe przekształca echo w widoczne na monitorze obrazy. Dzięki temu lekarz jest w stanie wykryć już bardzo niewielkie zmiany w piersiach, a nawet odróżnić zmiany o charakterze nowotworowym od nienowotworowych, choć ostateczną diagnozę zawsze daje badanie histopatologiczne.

Pamiętajmy – USG to proste i szeroko dostępne badanie, które może uratować życie!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *