Regularne badania piersi chronią zdrowie i życie!

admin Strefa pacjenta 0 komentarze/y

Nowotwory piersi to jedna z najczęściej występujących u kobiet odmian nowotworów. Niestety, w naszym kraju choroba ta wciąż cechuje się bardzo wysokim odsetkiem śmiertelności, podczas gdy skuteczną metodą profilaktyki są badania palpacyjne oraz USG piersi, na które zapraszamy do przychodni CITYMED w Warszawie.

Bardzo istotnym elementem profilaktyki raka piersi jest samobadanie. Powinna wykonywać je każda kobieta powyżej 20. roku życia, raz w miesiącu, najlepiej około tygodnia po miesiączce – gdy piersi nie są obolałe i obrzmiałe. Samobadanie jest bardzo proste, a zarazem skuteczne – pozwala wykryć bowiem zmiany w piersiach na wczesnym etapie rozwoju, gdy potencjalny nowotwór daje największe szanse na wyleczenie. Powinno składać się ono z dwóch części – oglądania piersi przed lustrem z uniesionymi rękami oraz rękami założonymi na biodrach (sprawdzenie, czy nie ma zmian w kształcie piersi, kolorze skóry, czy brodawki nie są wciągnięte) oraz badania palpacyjnego pod prysznicem – gdy skóra jest namydlona łatwiej jest wyczuć zmiany. Należy wówczas zataczać drobne kółka na całym obszarze piersi, lekko je uciskając.

USG piersi w przychodni CITYMED

Równie ważne w profilaktyce raka piersi jest USG piersi – badanie nieinwazyjne, bezbolesne, bardzo bezpieczne. Panie po 30.-35. roku życia powinny się na nie zgłaszać co 12 miesięcy – pozwala ono bowiem wykryć zmiany już o średnicy nawet 5 mm i odróżnić guza nowotworowego od torbieli czy gruczolaków. Wszystkie Panie zainteresowane wykonaniem USG piersi przez doświadczonych specjalistów w miłej, komfortowej atmosferze zapraszamy do przychodni CITYMED!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *