W jakich sytuacjach pomoże chirurg?

CITYMED Aktualności

Wrastające paznokcie, zmiany skórne, tłuszczaki, owrzodzenia, oczyszczanie ran – we wszystkich tych i wielu innych problemach pomoże dobry chirurg. Wbrew stereotypowym opiniom, lekarz ten nie zajmuje się bowiem jedynie przeprowadzaniem poważnych operacji. Na konsultacje z doświadczonym chirurgiem zapraszamy do przychodni CITYMED w Warszawie!

Wiele osób sądzi, że chirurg pracuje tylko na sali operacyjnej, przeprowadzając ratujące zdrowie i życie operacje. Bez wątpienia wchodzi to w zakres obowiązków lekarza tej specjalności, ale chirurg wykonuje również wiele innych zabiegów – w znieczuleniu miejscowym i trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że po ich zakończeniu można udać się do domu.

Kiedy więc pomoże chirurg? W sytuacjach oczyszczania ran, zakładania i zdejmowania szwów, leczenia wrastających paznokci, owrzodzeń, usuwania ciał obcych z tkanek miękkich. Chirurg zajmuje się również usuwaniem zmian skórnych, takich jak kurzajki, brodawki, tłuszczaki, włókniaki, kaszaki. Większość z nich stanowi problem natury estetycznej, zwłaszcza jeśli zmiana znajduje się w newralgicznej partii ciała, np. na twarzy. Czasami powodują dyskomfort fizyczny, obcierając się pod odzieżą i ulegając podrażnieniom. Niektóre mogą również ulegać transformacjom nowotworowym – dlatego wszystkie niepokojące zmiany należy usunąć tradycyjną metodą chirurgiczną, a tkanki wysłać do badania histopatologicznego. Wówczas zyskamy pewność, że nie były one niebezpieczne dla naszego zdrowia.